Konkurs plastyczny  „Ochrona środowiska w komiksie”.

Zapraszamy do udziału uczniów klas 4-8 w szkolnym konkursie na najciekawszy komiks o ochronie środowiska.

ORGANIZATOR KONKURS

Szkoła Podstawowa nr 77 w Gdańsku

CELE KONKURSU

1. Kształtowanie postaw proekologicznych oraz umiejętności korzystania z zasobów przyrody.
  2. Podnoszenie świadomości wiedzy o odnawialnych źródłach energii oraz promowanie wśród uczniów idei powtórnego wykorzystywania odpadów.
  3. Nagłośnienie problemu odpowiedniej segregacji odpadów.
  4. Rozwijanie wrażliwości na piękno przyrody oraz na zagrożenia wynikające z postępującej degradacji środowiska, w tym niewłaściwych zachowań człowieka.
  5. Zrozumienie konieczności ochrony środowiska w miejscu zamieszkania.
  6. Dostrzeganie zależności pomiędzy człowiekiem, a otaczającym go środowiskiem.
  7. Odkrywanie własnych zdolności i możliwości, rozwijanie kreatywności.
  8. Propagowanie komiksu jako formy artystycznego wyrazu.

TEMATYKA KONKURSU

1. Konkurs polega na stworzeniu pracy w formie komiksu ilustrującego zachowania sprzyjające ochronie środowiska w życiu codziennym w domu, szkole, najbliższym otoczeniu.
  2. Prace powinny zawierać treści ekologiczne ukazujące prawidłowe postawy wobec środowiska przyrodniczego, np.: segregację odpadów, zagospodarowanie deszczówki, oszczędzanie energii, wody, papieru w życiu codziennym, recykling, odnawialne źródła energii, ekologiczne postawy mieszkańców, promocja ekologicznych środków transportu, pracę ludzi w celu utrzymania czystości i porządku w najbliższym otoczeniu itp.

ZASADY KONKURSU

1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas 4-8.
  2. Praca powinna być wykonana na papierze w formacie A4 (minimum osiem scenek, maksimum 20 scenek), może to być na jednej kartce A4 lub na wielu, dowolną techniką przy użyciu tuszu, czarnego flamastra, kredek, mazaków, farb, wyklejanek itp. lub z wykorzystaniem grafiki komputerowej. W przypadku grafiki komputerowej należy dostarczyć wydruk.
  3. Praca musi zostać wykonana samodzielnie przez uczestników.
  4. Prace mogą być wykonane indywidualnie lub zbiorowo, przy czym zespoły nie mogą być większe niż dwie osoby.
  5. Na odwrocie pracy należy napisać imię i nazwisko uczestnika oraz klasę.
  6. Podpisane prace należy dostarczyć do pani Doroty Puchalskiej, do 29 kwietnia (piątek), do godziny 12:00, do sali 301.
  7. Złożone komiksy będą oceniane przez Komisję Konkursową, która wyłoni laureatów I, II, III miejsca według następujących kryteriów:

• Zgodność tematu komiksu z tematyką konkursu.
  • Pomysłowość, oryginalność komiksu.
  • Wartość artystyczną i merytoryczną komiksu.
  • Estetyczny sposób wykonania komiksu.

1. Informacji o konkursie można zasięgnąć również u pań Danuty Waszak i Magdaleny Nestorowicz.

1. Laureaci otrzymają nagrody oraz dyplomy.
  2. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 9 maja.

UWAGI KOŃCOWE

1. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody rodzica/opiekuna prawnego na przetwarzanie danych osobowych uczestnika oraz publikację imienia i nazwiska na stronie internetowej organizatora, na potrzeby konkursu.
  2. Najciekawsze komiksy zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.