Czym jest hejt? Jaki jest jego cel? Czym różni się to zjawisko od cyberprzemocy? Co kieruje hejterem? Jakie inne niedobre rzeczy mogą nas spotkać w sieci? Jak czuje się osoba, która otrzyma nieprzyjemny komentarz np. pod swoim zdjęciem na profilu społecznościowym? Jak wesprzeć ucznia, którego dotknęła mowa nienawiści? Co sami możemy zrobić, jeśli jesteśmy hejtowani? Czy zawsze jesteśmy w stanie przyznać, że boli nas cudza wypowiedź? Jakiego rodzaju odpowiedzialność karna grozi za różne wykroczenia, związane z przemocą internetową?
Na te oraz inne pytania uczniowie klasy 7 B uzyskali dziś odpowiedzi od prowadzących 2 godzinne warsztaty w siedzibie Gdańskiego Ośrodka Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień. Nasza młodzież chętnie się wypowiadała, uważnie słuchała Pani Lidii oraz Pani Oksany a także z zaangażowaniem brała udział w ćwiczeniach i z przyjemnością poszerzyła swoją wiedzę o hejcie.
Te zajęcia miały duże walory praktyczne i były bardzo wartościowe!
A my życzymy wszystkim wspaniałym uczniom naszej szkoły budowania jak najbardziej pozytywnych relacji – z rówieśnikami, nauczycielami oraz opiekunami! Relacje są bardzo ważne.