Ja w świecie emocji

Coraz więcej mówimy dziś o emocjach i ich znaczeniu dla naszego dobrostanu. Kryzys zdrowia psychicznego wśród nastolatków jest dowodem na to, że najwyższy czas, by zająć się naszym wnętrzem. Zarządzania swoimi emocjami można się nauczyć  - w domu i w szkole. Roczny program pracy z uczniami został podzielony na 7 modułów tematycznych, które będą skupiać się na różnych obszarach, m.in. oswajaniu emocji, dbaniu o swoje granice, poznawaniu swoich mocnych stron czy budowaniu relacji z innymi. Podczas lekcji uczniowie będą pracować w zespołach oraz indywidualnie, dyskutować, analizować przypadki czy odgrywać role. Program będzie realizowany w ramach zajęć z wychowawcą w klasie 5b. Materiały przygotowane zostały przez Fundację Uniwersytet Dzieci w Klasie.

ja-w-swiecie-emocji-178423.jpg