nie-zwykla-matematyka-180575.jpg

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym (Nie)zwykła matematyka. Będzie on trwał od 01.09.2023 do 31.05.2024. Biorą w nim udział uczniowie od 1 do 8 klasy wraz z wychowawcami i nauczycielami. Projekt jest odpowiedzią na często zadawane pytania ,,a do czego nam się ta wiedza przyda, po co się tego uczymy’’. Celem projektu jest między innymi rozwijanie umiejętności społecznych (praca w zespole, odpowiedzialność) oraz kompetencji takich jak kreatywność, innowacyjność, przedsiębiorczość, samorządność. Uświadamianie uczniów i pokazanie im, jakie szerokie zastosowanie w praktyce i życiu codziennym ma matematyka. Zdjęcia i opis wykonanych zadań zamieszczany będzie na facebooku szkoły.

Katarzyna Ekowska