„Zaprogramujmy Matematykę” to innowacja pedagogiczna realizowana w klasach 4b, 5a i 5b, której autorką jest Pani Katarzyna Dąbrowska. Do realizacji innowacji zakupione zostały cztery roboty Photony, dzięki którym uczniowie poza nauką matematyki nauczą się programowania, logicznego myślenia oraz rozwiną swoją kreatywność. Na dzisiejszych lekcjach uczniowie poznali się z robotami, mieli możliwość poznać ich funkcje oraz obsługę aplikacji do sterowania Photonów. Pracując z robotami uczniowie ćwiczyli wyobraźnię przestrzenną, algorytmikę, planowali i przewidywali kroki Photona. Wszyscy bardzo szybko opanowali podstawy potrzebne do obsługi robota. Śmiechom i radości nie było końca. Z niecierpliwością czekamy na kolejną lekcję z robotami.