Dziś obchodziliśmy XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, którego hasłem przewodnim było „Młodsi sprawdzają, czy dorośli tabliczkę mnożenia znają”. Nasi uczniowie stali się egzaminatorami i sprawdzali jak dobrze nauczyciele i pracownicy szkoły znają tabliczkę mnożenia.

Egzaminy rozpoczęły się wcześnie rano i trwały przez wszystkie przerwy. Chyba nie było w szkole nauczyciela, który nie zostałby przepytany przez uczniów, a większość zdawała egzamin kilka razy.

Trzeba przyznać, ze uczniowie świetnie sprawdzili się w roli egzaminatorów.

XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia Egzamin z tabliczki mnożenia zdawali dziś również rodzice, przyprowadzający i odbierający dzieci ze szkoły. Serdecznie dziękujemy, wszystkim którzy wzięli udział w zabawie i gratulujemy zdanego egzaminu.

Wszyscy uczniowie klas 3 – 8 przystąpili w dniu dzisiejszym do egzaminu z tabliczki mnożenia. Oto lista zwycięzców, który zmierzyli się później w finale walcząc o puchar Mistrza Tabliczki Mnożenia.

Kl. 3a

Kl. 8 b

1 miejsce: Ksawery Domeradzki

2 miejsce: Mateusz Skabara

3 miejsce: Michał Falkin Kl.

8 c

1 miejsce: Ksenia Dryha

2 miejsce: Adam Brzęk

3 miejsce: Alan Redzimski

Wielkie gratulacje dla zwycięzców oraz wszystkich uczniów, którzy zdali egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia.

Dzień Tabliczki Mnożenia to nie tylko odpytywanie. Dla uczniów przygotowane zostały również gry i zabawy. Uczniowie grali w grę planszową z tabliczką mnożenia.

Klasy 8 przeprowadziły w młodszych klasach zabawę z planszą i łapkami na muchy. Po usłyszeniu przykładu z tabliczki mnożenia, uczniowie musieli odnaleźć wynik na planszy i trafić w niego łapką na muchy. Wtedy ich drużyna otrzymywała punkt.

Kolejnym zadaniem było kodowanie z tabliczką mnożenia. Było dużo śmiechu, zabawy i oczywiście nauki. Mamy nadzieję, że podczas dzisiejszego dnia wszyscy dobrze się bawili. Oczywiście za rok znów będziemy Świętować Dzień Tabliczki Mnożenia.

Katarzyna Dąbrowska

Katarzyna Ekowska