We wtorek 30 kwietnia klasa 6 B miała przyjemność gościć Panią Roksanę Galewską – psychologa i psychoterapeutkę z Gdańskiego Ośrodka Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży. Nasz gość poprowadził zajęcia dla całej klasy, które trwały 3 h lekcyjne.
Po ustaleniu kontraktu (zasad współpracy),Prowadząca omówiła z dziećmi tematykę różnic między złością, agresją i przemocą. Wyjaśniła również, czym jest cyberprzemoc i wskazała na różne jej formy. Uczniowie dowiedzieli się, jak się przed nią chronić i jak wspierać bliskie osoby, które zostały nią dotknięte. Scharakteryzowano różne typy związków międzyludzkich : zdrowy, „toksyczny” i przemocowy.
Nasza młodzież pracowała z zaangażowaniem i z chęcią uczestniczyła w zajęciach. Zgodnie współpracowała w zespołach, a podczas wykonywania zadań wykazała się sporą dojrzałością i przenikliwością.
To było ciekawe i rozwijające przedpołudnie!
Psycholog szkolny