Jak znaleźć równowagę między aktywnością w świecie cyfrowym a ,,rzeczywistym”? Jakimi zasadami powinniśmy się kierować, aby nie wpaść w szpony uzależnienia od komputera, komórki lub tabletu? Gdzie na terenie Gdańska szukać pomocy w przypadku nadmiernego korzystania z sieci? Czym jest FOMO? Jaki jest mózgowy mechanizm uzależnień behawioralnych?
Uczniowie klas : 6 A, 6 B, 7 A i 7 B mieli okazję się tego dowiedzieć podczas warsztatów z projektu “Ważne Wybory – równowaga cyfrowa” Zajęcia, które prowadziła Pani Ola (pedagog szkolny), opierały się na odsłuchaniu arcyciekawych materiałów filmowych, dyskusji oraz pracy w grupach.
Zostały nam w głowach miłe wspomnienia oraz konkretna wiedza, jak bezpiecznie korzystać z nowych technologii. Będziemy wiedzieć, jak czerpać z jej zasobów – a unikać potencjalnych zagrożeń.
Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.