Szanowni Państwo Dyrektorzy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych,

informujemy, że Zarządzeniem Prezydenta Miasta Gdańska z dnia 1 września 2021 r w sprawie określenia terenu działania poradni psychologiczno-pedagogicznych prowadzonych

przez Gminę Miasta Gdańska przypisano poszczególne ulice miasta do rejonu każdej z sześciu poradni psychologiczno-pedagogicznych prowadzonych przez Gminę Miasta Gdańska.

Gdańszczanie zamieszkali na danej ulicy oraz jednostki mające siedzibę na wskazanych ulicach podlegają opiece poradni, do której dana ulica została przypisana (poszczególne załączniki zarządzenia dodajemy w niniejszej informacji).

Bardzo proszę o udostępnienie na stronach internetowych Państwa jednostek załączonych wykazów ulic w celu powiadomienia rodziców uczniów Państwa jednostek oświatowych o nowych obwodach poradni psychologiczno-pedagogicznych.

Dodatkowo załączamy dla Państwa wykaz jednostek oświatowych znajdujących się w obrębie działania danej poradni w formie pliku excel.

Dookreślenie rejonów działania poradni psychologiczno-pedagogicznych jest związane z trwającym procesem zmiany siedziby trzech z sześciu prowadzonych przez Gminę Miasta Gdańska poradni psychologiczno-pedagogicznych, z których dla dwóch planowany termin zakończenia tego procesu to kwiecień 2022 roku, natomiast dla jednej to wrzesień 2023 roku – co jest ściśle uzależnione i związane z dostosowaniem pomieszczeń budynku, do którego poradnia zostanie przeniesiona.

W gdańskim procesie systemowych zmian związanych z działaniem publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych mamy przyjemność poinformować o kolejnym kroku ułatwień dla gdańszczan oraz dla dyrektorów jednostek oświatowych, którym jest przygotowywany system elektronicznego zapisywania się na usługi świadczone przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne, system e-poradnia. Zakończenie wprowadzania ostatecznych zmian oraz udostępnienie e-poradni to 1 października 2021 roku.

Jesteśmy przekonani, że wszelkie działania podejmowane w zakresie polepszenia warunków pracy gdańskich poradni oraz ułatwienia w dostępie do usług świadczonych przez te poradnie będą sprzyjały lepszej organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w Gdańsku.

Grzegorz Kryger

Z-Ca Dyrektora Wydziału