Dziś było słodko i przyjemnie! W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego klasy przygotowały dla siebie wzajemnie słoiki pełne dobrych słów. Doświadczyliśmy tego, że miło jest nie tylko otrzymywać komplementy, ale i je dawać. Ratowaliśmy słowa zaginione - czekajcie na publikację obiecanego słownika. Uczestniczyliśmy w projekcie eTwinning "Co kryją słowa?", bawiąc się nimi na milion sposobów (koniecznie obejrzyjcie plakaty). Mieliśmy okazję sprawdzić, czy nasz język rzeczywiście jest giętki i spróbować swoich sił w łamańcach. Dowiedzieliśmy się również, jak bardzo jest różnorodny i na ile sposób Polak może nazwać bułkę paryską czy kapcie. Niektórzy mieli na plecach związki frazeologiczne lub przysłowia - ktoś "miał fiksum dyrdum", a ktoś inny "łeb na karku". Jednak najwięcej emocji wywołała gra sprawdzająca znajomość polszczyzny, spostrzegawczość i pamięć. Niniejszym ogłaszamy, że... (teraz słychać fanfary - ta dam!!!)... grę szkolną wygrała klasa VIa! Obiecane "żółte kartki" zwalniające Was z wpisania do dziennika jednej oceny z dowolnego przedmiotu trafią do Was niebawem. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Ale dumni jesteśmy nie tylko z każdego uczestnika gry, ale przede wszystkim z Was - NASZYCH NAJLEPSZYCH POD SŁOŃCEM UCZNIÓW!