miedzynarodowy-dzien-liczby-pi-248474.jpg

Drodzy Uczniowie!

Przed Wami wyjątkowe zadanie! Już wkrótce, czyli 14 marca, na cały świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Liczby Pi – π. Liczba Pi jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych – ma nieskończenie wiele cyfr po przecinku.

Nasza szkoła dołączyła do niezwykłego projektu zainicjowanego przez znanego Wam Pana Pi-stację – „Zaπszmy π”. Zadanie polega na nadesłaniu zdjęć cyfr – możecie je zbudować z lego, ułożyć ze skarpetek, upiec, wydeptać na plaży, sfotografować numer domu, buta lub fragment tablicy rejestracyjnej itp. Możliwości jest nieskończenie wiele – tyle, ile Pi ma po przecinku!

Wierzymy, że Wasza wyobraźnia podsunie Wam nietuzinkowy pomysł. Wszystkie nadesłane fotografie stworzą niezwykłe kolaże tworzące najdłuższe na świecie rozwinięcie dziesiętne liczby Pi.

Co trzeba zrobić?

1. Zrobić zdjęcie dowolnej cyfry.

2. Wysłać je do Pani Kasi Dąbrowskiej (przez czat na Teamsach lub na adres k.dabrowska@sp77.edu.gdansk.pl)

Na zdjęcia czekamy do 9 marca!