Już wkrótce w naszej szkole obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego!

Odbędą się specjalne lekcje języka polskiego, liczne gry i zabawy. Tego dnia przypomnimy sobie, jak wielką moc mają słowa!

Już dziś zapraszamy Was do wzięcia udziału w szkolnym konkursie na memy lub gify promujące piękno polszczyzny ­- "Ratuj język" (w załączniku regulamin konkursu). Zwycięskie prace zostaną opublikowane na stronie internetowej i profilu społecznościowym szkoły.

W trosce o ocalenie bogactwa ojczystego języka odbędzie się również nasz WOSP - Wielki Orszak Słów Pięknych. W tym roku zbieramy słowa zapomniane, wychodzące z użycia. Zapiszcie je na kartkach (także ich znaczenie) i wrzućcie do skrzynki oznaczonej logo zbiórki. Policzymy je i opublikujemy. Może ocalimy siedemdziesiąt siedem, a może więcej pięknych wyrazów?

Pracujemy pełną parą! Przygotowania do obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego trwają!

Pamiętajcie o zbiórce WOSP!