HERMES Erasmus+

Dzień 1

Po dwóch trudnych latach doczekaliśmy się spotkania z naszymi partnerami z projektu Erasmus. Niestety, bez naszych uczniów... Postaramy się udokumentować każdą chwilę i przekazać Wam wszystkie pozytywne emocje.

Dzień 2

Wszystko idzie zgodnie z planem i dzisiaj mieliśmy przyjemność obejrzeć sztukę teatralną o założeniu Lentini. Po przedstawieniu uczniowie zatańczyli dla nas Tarantellę -  tradycyjny taniec sycylijski, zaśpiewali 'Volare' i zaprezentowali swoje reprodukcje obrazów Renato Guttuso, słynnego sycylijskiego malarza.

Dzień 3

W trzecim dniu naszego wspólnego spotkania zwiedzaliśmy starożytne miasta Sycylii - Syrakuzy i Ortigię. Obydwa miasta są zachwycające i pełne tajemniczych miejsc ❤️

Dzień 4

Ostatni dzień mobilności dostarczył nam niezapomnianych wrażeń. Zaczęliśmy od odwiedzin najbardziej kapryśnej góry, która, gdy jest w złym humorze, wyrzuca z siebie ławę 🌋 Najwytrwalsi zdobyli dwa kratery, nie zważając na śnieg, deszcz i porywisty wiatr 💪 Po południu odkrywaliśmy tajemnice skąpanej w słońcu Katanii - było przepięknie.