W piątek, 7 czerwca, czterosobowy zespół uczniów klas ósmych naszej szkoły, wziął udział w grze miejskiej COOL MIX na gdańskiej Starówce i w jej okolicach. Projekt został opracowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Samorządów Uczniowskich, zawiązane przez uczniów gdańskich szkół (OSSU). Przygotowana przez nich (dzięki grantowi uzyskanemu z Brukseli w ramach Seeds of Integration) gra, miała na celu integrację kulturową i włączanie migrantów w gdańską społeczność, jak również uświadomienie uczniom istnienia ważnych miejsc związanych z innymi narodowościami na terenie naszego miasta. Nasi reprezentanci, wyposażeni w mapę obiektów, które trzeba było zlokalizować, wyruszyli odkrywać te miejsca i wykonywać zlecone im zadania. Na ich trasie znalazł się m.in. Dom Ferberów, Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury, czy miejsce gdzie przed II woj. św. istniała Wielka Synagoga.

Monika Skowronek