Dziś  w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie pod hasłem „Jestem bezpieczny na ulicy” pod patronatem Pomorskiego Kuratorium Oświaty oraz Centrum Edukacji Nauczycieli.

W turnieju wzięło udział 5 trzyosobowych drużyn:

• drużyna z Przedszkola nr 39
  • drużyna z Przedszkola nr 49
  • drużyna z Przedszkola nr 60
  • drużyna z Przedszkola 64
  • drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 77

Uczestnicy tegorocznego turnieju brali  udział w kilku konkurencjach: rozwiązywali  zagadki i odpowiadali na pytania w formie quizu o bezpieczeństwie,  wskazywali  jak zachowają się i kogo zawiadomią w różnych niebezpiecznych sytuacjach, dobierali numery alarmowe do odpowiednich pojazdów, układali  z puzzli znaki drogowe. Podczas zabaw ruchowych pokazywali  jak prawidłowo przejść przez jezdnię.

Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie przedstawicieli Komendy Straży Miejskiej w Gdańsku.

Dzieci doskonale poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami i wykazały się ogromną wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

Atmosfera przez cały czas trwania turnieju była wspaniała i trzymała w napięciu wszystkich obecnych.

Miło nam poinformować, że zwycięzcami tegorocznej edycji turnieju zostały dzieci z Przedszkola nr 39. Drugie miejsce zajęły dzieci z Przedszkola nr 60, a trzecie z Przedszkola nr 49. Serdecznie dziękujemy za udział w naszym turnieju i gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Agnieszka Kowalczyk

Magdalena Nestorowicz