Dziś w naszej szkole odbył się po raz kolejny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie pod hasłem „Jestem bezpieczny na ulicy” pod patronatem Pomorskiego Kuratorium Oświaty oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.
W turnieju wzięło udział 6 trzyosobowych drużyn z następujących przedszkoli: Przedszkole nr 39, 49, 57, 60, 64 oraz drużyna z naszej szkoły.
Dzieci brały udział w wielu konkurencjach: rozwiązywały zagadki, wskazywały jak zachowają się w różnych niebezpiecznych sytuacjach. Zadaniem dzieci było również dobranie numerów alarmowych do odpowiednich pojazdów, układnie puzzli ze znakami drogowymi czy pokazanie jak prawidłowo należy przechodzić przez przejście dla pieszych.
Nad przebiegiem turnieju czuwało jury składające się z przedstawicieli Straży Miejskiej w Gdańsku.
Dzieci wykazały się ogromną wiedzą z zakresu zasad bezpiecznego zachowania oraz poruszania się po drogach.
Zwyciężyła drużyna z Przedszkola nr 60, drugie miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły, natomiast miejsce trzecie przypadło dzieciom z Przedszkola nr 57.
W nagrodę za udział w turnieju wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz nagrody.
Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom i gratulujemy wspaniałych wyników.