Nasza szkoła będzie brać udział w III edycji akcji „Zrób porządek w szafie” prowadzonej przez Fundację Eco Textil. Misją fundacji jest nie tylko pomoc niepełnosprawnym, ale i edukacja ekologiczna. Od kilku lat działa na rzecz zwiększenia świadomości społeczeństwa, że niepotrzebna odzież nie jest zwykłym odpadem, ale pełnowartościowym surowcem wtórnym, który powinien, a dzięki firmie Wtórpol ma szansę ponownie trafić na rynek.

Akcja rozpoczyna się 2 marca 2020 r. Do naszej szkoły, już wkrótce dostarczony zostanie specjalny pojemnik na używaną odzież. Zadaniem uczniów, rodziców i pracowników szkoły będzie przejrzenie swoich szaf i szafek z ubraniami. Te niepotrzebne będziemy mogli wrzucić do znajdującego się na terenie szkoły pojemnika (do pojemnika można wrzucać również buty, pościel i zabawki).

Po miesiącu Fundacja Eco Textil zabierze kontener, a niepotrzebne ubrania trafią do recyklingu lub dostana nowe życie. Środki uzyskane z recyklingu wspomogą działania Fundacji, a zakupiony sprzęt rehabilitacyjny trafi do szkoły.

Zachęcamy do udziału w akcji.