Dostępność architektoniczna - Szkoła Podstawowa nr 77

Deklaracja dostępności architektonicznej

Szkoła Podstawowa nr 77, Orłowska 13

Do siedziby Szkoły Podstawowej nr 77 w Gdańsku przy ul. Orłowskiej 13 można dojechać tramwajami linii nr 2, 4, 5, 6, 8 - przystanek "Osiedle Wejhera", a także autobusem linii nr 227. Odległość od najbliższego przystanku tramwajowego wynosi około 500 metrów. Odległość od najbliższego przystanku autobusowego wynosi około 550 metrów. 

Rozkład jazdy Transportu Miejskiego w Gdańsku znajduje się na stronie https://ztm.gda.pl 

Wokół siedziby szkoły nie obowiązuje strefa płatnego parkowania.  

Opis ogólny budynku Szkoły Podstawowej nr 77

Przed wejściem do budynku od strony parkingu, jak również od strony ul. Orłowskiej, znajdują się miejsca parkingowe.

Budynek nie jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Jednak wejście główne od strony parkingu wyposażone jest w pochylnię umożliwiającą wjazd do budynku, dojście do portierni oraz całego parteru.

Wewnętrzne drzwi wejściowe od strony parkingu (przy portierni) otwierane są automatycznie poprzez portiernię. Na parterze budynku przy wejściu głównym znajduje się portiernia. W budynku nie ma windy. Na parterze znajduje się sekretariat, umożliwiający kontakt z dyrektorem szkoły. W przestrzeni poszczególnych kondygnacji znajdują się toalety, które nie są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze budynku.

Dziennik Podawczy 

Dziennik Podawczy znajduje się na parterze w sekretariacie.

powrót do góry