JEDNORAZOWE STYPENDIUM PREZYDENTA MIASTA GDAŃSKA DLA UCZNIÓW SZCZEGÓLNIE UZDOLNIONYCH

1. Jednorazowe stypendium dla uczniów szczególnie uzdolnionych przyznaje Prezydent Miasta Gdańska

1. Regulamin przyznawania jednorazowego stypendium dla uczniów szczególnie uzdolnionych jest załącznikiem nr 1 do Uchwały nr 1121/05 Rady Miasta Gdańska z dnia 17 lutego 2005 r.

1. Wniosek o przyznanie stypendium Prezydenta Miasta Gdańska przedkłada Radzie Pedagogicznej wychowawca klasy na radzie klasyfikacyjnej.

1. Wniosek w Wydziale Edukacji wraz z udokumentowanymi osiągnięciami ucznia, zatwierdzony przez Radę Pedagogiczną, składa dyrektor szkoły po radzie klasyfikacyjnej, do końca każdego roku szkolnego.

1. Jednorazowe stypendium Prezydenta Miasta Gdańska otrzymują uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen 5,5; co najmniej dobrą ocenę z zachowania i legitymują się osiągnięciami w konkursach na szczeblu miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.