Od połowy lutego psycholog szkolny realizowała w klasach zajęcia z programu profilaktycznego #WażneWybory. Warsztaty dla klas 7 A i 7 B obejmowały kolejno tematykę: dokonywania wyborów i podejmowania decyzji; zasad i wartości w życiu człowieka; roli oraz różnorodności przeżywanych emocji; stresu – źródeł i metod radzenia sobie z nim; dojrzewania – zmian fizycznych, emocjonalnych i społecznych w tym okresie; asertywności; uzależnień – przyczyn, mechanizmu rozwoju, rodzajów i konsekwencji, a także sposobów życia wolnego od nałogów; sztuki budowania silnych oraz „zdrowych” relacji z dorosłymi i próby zrozumienia ich perspektywy.
Wykorzystano głównie metody aktywizujące – dyskusje, karty pracy, burzę mózgów, quizy. Nasza młodzież szczególnie polubiła scenki – wykazując się dużym zaangażowaniem w ich odgrywanie, a nierzadko wręcz talentem aktorskim. Uczniowie nabrali odwagi w wyrażaniu własnego zdania i prezentowaniu swoich pomysłów na forum klasy – co z pewnością bardzo im się przyda na dalszych etapach życia. Warsztaty były okazją do odkrycia i rozwoju swojego potencjału. Uczniowie zintegrowali się ze sobą – czemu towarzyszyło sporo śmiechu i dobrej zabawy. Lekcje stanowiły też okazję do wzmocnienia relacji uczniów z wychowawcami oraz psychologiem szkolnym.
Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.