W dniu dzisiejszym, tj. 4 października, świętowaliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji w naszej szkole uczniowie starszych klas przeprowadzili masowe odpytywanie. Wyłonionych zostało po trzech mistrzów z każdej klasy, którzy wzięli udział w kolejnej turze zadań, w celu wyłonienia Mistrza Tabliczki Mnożenia SP nr 77. Zostali nimi: 1 miejsce uczennica klasy 7b, Iga S, 2 miejsce uczennica klasy 7a Kinga Ł, 3 miejsce uczeń klasy 6a Maciej D, w klasach młodszych..., 1 miejsce uczeń klasy 4 Franek W, 2 miejsce uczeń klasy 3a Tymek R, 3 miejsce uczeń klasy 4 Marcin R (serdecznie gratulujemy!).

W tym dniu doszło również do odwrócenia zwyczajowych ról, ponieważ obiektami odpytywania uczniów stali się również nauczyciele i inni pracownicy szkoły oraz rodzice. O gorliwości i zapale z jakim uczniowie sprawdzali umiejętności matematyczne belfrów, świadczyła liczba odznak noszonych przez nauczycieli, których umiejętności zostały dziś sprawdzone wielokrotnie przez różne grupy uczniów (i nie można było zgłosić nieprzygotowania).

Bawiliśmy się świetnie i już czekamy na powtórkę w przyszłym roku!

Katarzyna Dąbrowska i Katarzyna Ekowska