21 listopada po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Tumbo, czyli dzień solidarności z dziećmi i młodzieżą w żałobie. Tumbo to imię słonika, który jest symbolem Funduszu Dzieci Osieroconych, działającego przy Fundacji Hospicyjnej. W tym dniu przyszliśmy do szkoły ubrani na pomarańczowo, jako symboliczne nawiązanie do koloru słonika Tumbo i jako znak solidarności z dziećmi, które przeżywają żałobę po stracie najbliższych osób. Dodatkowo każdy uczeń i pracownik szkoły otrzymał wyciętego z papieru słonika, którego mógł przykleić do ubrania.

W tym dniu odbył się kiermasz ciast przygotowanych przez rodziców naszych uczniów.  Cały dochód ze sprzedaży przekazany został do puszki Fundacji Hospicyjnej, z przeznaczeniem na pomoc materialną i psychologiczną dla Osieroconych Dzieci.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie pysznych ciast na kiermasz, uczniom klas VII a, VII b, VIII a i VIII b za pomoc w sprzedaży ciast, oraz wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za hojność.

Jednocześnie informujemy, że puszka, do której zbieraliśmy pieniądze będzie w szkole do  3 grudnia, więc gdyby ktoś jeszcze chciał wesprzeć Fundację Hospicyjną i pomóc Dzieciom Osieroconym, to zapraszamy do Sekretariatu.

Katarzyna Dąbrowska

Agnieszka Kowalczyk