wolna-elekcja-2023-konkurs-w-formie-gry-planszowej-177250.jpg

Wolna Elekcja 2023 - konkurs w formie gry planszowej!

Czas i miejsce: 28.09 (czw), godz. 11.45-12.50 biblioteka szkolna.
Kto: uczniowie klas 7-8
Zapraszam chętnych do wziecia udziału w rozgrywce karcianej przygotowanej przez Muzeum Historii Polski z okazji 450 rocznicy I wolnej elekcji.
Uwaga: udzial w grze nie wymaga wiedzy historycznej! Bedziecie mieli okazje wcielic sie w postacie kandydatow do polskiego tronu w 1573 r., wykazać zdolnością logicznego myślenia, umiejętnością zawierania sojuszy i wyobraźnią.
Zapraszam serdecznie! Zapisy u mnie, s.302 do wtorku 26.09.
Monika Skowronek - nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie
P.S. Uczniowie kl. 4-6 - zrobimy sobie wewnątrzszkolne rozgrywki w ramach lekcji historii :)
Link do strony:
konkurs.wolnaelekcja.org.pl

29. 09. 2023
Znamy już zwycięzców szkolnego etapu konkursu Wolna Elekcja 2023. Po burzliwych obradach i emocjonujących negocjacjach, szlachta wybrała swojego króla, a najwięcej punktów podczas rozgrywki uzyskali:
1. Adam Hering kl. 8a
2. Maja Mischke kl. 8a
3. Łukasz Łuć kl. 7b
Tym samym przechodzą oni do etapu rejonowego. O terminie i miejscu będę informować wkrótce.
Gratulacje!

10. 11. 2023

W środę, 8 listopada o godz. 13.00 rozpoczął się w naszej szkole etap regionalny Konkursu Wolna elekcja. Łącznie wzięło w nim udział 13 szkół, reprezentowanych przez 3- osobowe zespoły uczniów. W wyniku dwóch emocjonujących rozgrywek, wyłoniliśmy 4 zwycięzców, którzy przechodzą do etapu ogólnopolskiego. Są to:

Rozgrywka 1

- Artur Markuszewski (Szkoła Podstawowa im gen. J. Bema w Suszu)

- Kamil Sasinowski (II LO im. Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim)

Rozgrywka 2

- Natan Wolski (Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach)

- Aleksandra Górecka (Szkoła Podstawowa im.ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku)

Gratulujemy!

Monika Skowronek