Biblioteka - Szkoła Podstawowa nr 77

Szkoła Podstawowa nr 77

Nasza biblioteka szkolna jest przyjazna dla uczniów, nauczycieli, rodziców oraz pracowników szkoły. Tutaj można wypożyczyć ciekawe książki oraz znaleźć ważne informacje.

Nasza biblioteka jest "sercem szkoły”, miejscem, w którym uczniowie szczególnie lubią przebywać i zawsze panuje tu twórcza atmosfera.

Czytelnicy mają wolny dostęp do półek i sami wybierają interesujące ich lektury i książki. Nikt tutaj nikogo nie ocenia, nie stawia stopni. Biblioteka dla wszystkich jest otwarta i codziennie serdecznie zaprasza swoich czytelników. Zbiory są ułożone tematycznie. Dysponujemy księgozbiorem obejmującym ok. 15000 woluminów. W czytelni można skorzystać z księgozbioru podręcznego. Zawiera on encyklopedie ogólne i specjalne, słowniki językowe i rzeczowe, albumy oraz inne pozycje z różnych dziedzin wiedzy.

Biblioteka szkolna jest również miejscem, gdzie można w czasie przerwy poszukać wytchnienia, skupienia, względnej ciszy. Można też spokojnie odrabiać lekcje, poczytać książki, pouczyć się oraz miło spędzić czas.

Głównym zadaniem biblioteki jest gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie dokumentów, przygotowywanie uczniów do umiejętnego korzystania z różnych źródeł informacji, a także samodzielnego zdobywania wiedzy.

Biblioteka dysponuje jednym świetnie wyposażonym pomieszczeniem, które jest jednocześnie czytelnią i wypożyczalnią. Poza lekturami obowiązkowymi możecie przyjść do biblioteki wypożyczyć ciekawe książki z różnych działów, korzystać z katalogu podręcznego.

Aktywnie uczestniczymy w życiu kulturalnym szkoły, organizujemy spotkania, akcje kulturalne oraz konkursy. Biblioteka szkolna prowadzi zajęcia z zakresu edukacji czytelniczej oraz poradnictwo czytelnicze.

biblioteka-177184.jpg