W ostatni piątek już po raz ósmy w naszej szkole odbył się Gminny Turniej wiedzy o bezpieczeństwie „Jestem bezpieczny na ulicy” pod patronatem Pomorskiego Kuratorium Oświaty oraz  Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.

W turnieju wzięło udział 7 trzyosobowych drużyn z :

• Przedszkola nr 39
  • Przedszkola nr 62
  • Przedszkola nr 60
  • Przedszkola nr 72
  • Przedszkola nr 57
  • Szkoły Podstawowej nr 77
  • Szkoły Podstawowej nr 17

Uczestnicy tegorocznej edycji  turnieju brali  udział w kilku konkurencjach.

Zadaniem dzieci było między innymi rozwiązywanie zagadek, udzielanie odpowiedzi na pytania za zakresu wiedzy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Ponadto uczestnicy naszego konkursu  wskazywali  jak się  zachowają się i kogo zawiadomią w różnych niebezpiecznych sytuacjach oraz dobierali numery alarmowe     do odpowiednich pojazdów.

Nad przebiegiem konkursu  jak co roku czuwało jury w składzie przedstawicieli Komendy Straży Miejskiej w Gdańsku.

Wszystkie dzieci doskonale poradziły sobie ze wyznaczonymi  zadaniami i wykazały się ogromną wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

Miło nam poinformować, że zwycięzcami tegorocznej edycji turnieju zostały dzieci        ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Gdańsku.

Drugie miejsce zajęły dzieci z Przedszkola nr 39, a trzecie z Przedszkola nr 72 ( Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 1 ) w Gdańsku.

Serdecznie dziękujemy za udział w naszym turnieju i gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Agnieszka Kowalczyk

Ewelina Kujawska