II Spartakiada Gdańskich Szkół i Przedszkoli

Na stadionie Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego w dniu 05.06.2019. odbyła się III Spartakiada Gdańskich Szkół i Przedszkoli. W takiej imprezie nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły. Dzieci z "zeróweczki" skakały, czworakowały, rzucały i walczyły o najlepszy wynik. Wszyscy startujący otrzymali upominkowe medale. Dla kibiców i zawodników były przygotowane atrakcje w postaci dmuchańców i zdrowych przekąsek.

Moja Pierwsza Lekcja Koszykówki w ERGO ARENIE …

Setki rzutów, tysiące podań, szerokie uśmiechy na twarzach, a na koniec autografy i wspólne zdjęcia - tak wygląda każda edycja Mojej Pierwszej Lekcji Koszykówki!  Zapraszamy do obejrzenia relacji z ostatniego treningu w ramach akcji organizowanej przez nasz klub, Stowarzyszenie Trefl Pomorze i ERGO ARENA!

Sponsorami programu są Port Gdańsk i Balticprint.pl! :)

Mistrzostwa Gdańska w piłce nożnej

W dniach 14-15.05.2019. na boisku naszej szkoły odbyły się dwa turnieje finałowe Mistrzostw Gdańska w piłce nożnej Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W poniedziałek do rywalizacji przystąpili chłopcy. W meczu półfinałowym reprezentanci naszej szkoły przegrali z późniejszym Mistrzem Gdańska Szkołą Podstawową nr 48 aż 0:8. Mecz o trzecie miejsce skończył się po dogrywce, zwycięską bramkę dla naszego zespołu zdobył Aleksander Bańkowski po ładnej akcji Mateusza Biluka.

Następnego dnia odbył się finał dziewcząt. Do zawodów przystąpiły cztery szkoły i grano systemem "każdy z każdym". Nasz drużyna pokonała 3:2 SP 56 oraz 2:0 SP 92, poniosła jedną porażkę 0:3 z SP 75. Tym samym nasze dziewczyny zdobyły tytuł Wicemistrza Gdańska.

Drużyna chłopców: Filip Wojciechowicz, Aleksander Bańskowski, Marcel Laszkiewicz, Stanisław Czajka, Kuba Miłosz, Mateusz Biluk, Kacper Bartosiewicz

Drużyna dziewcząt: Świst Pola, Wiktoria Tanajno, Marta Durczak, Paulina Częścik, Natalia Morgaś, Natalia Pruska, Julia Kowalczyk, Magdalena Grynkiewicz

Opiekun zespołów: Andrzej Brendler

Europejski Tydzień Sportu

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w dniach 26 – 27.09.2018 r. w naszej szkole odbyły się gry i zabawy dla najmłodszych. Pierwszego dnia gościliśmy dzieci z przedszkola „Kubuś Puchatek”, następnego odbyły się sztafety sprawnościowe dla klas 0 – III. W kategorii klas 0 – I zwyciężyła klasa I B zdobywając 13 punktów.

W klasach II – III walka była wyrównana do ostatniej konkurencji, po której okazało się że wszystkie klasy mają taką samą ilość punktów.